8
2
9
4

Binalardaki ısı yalıtımı önemi

Bu makalemizde siz değerli takipçilerimiz için binalardaki ısı yalıtımının önemi, yapılardaki ısı yalıtımları, yalıtımın neden önemli olduğu konularına dair geniş bir bilgi vermek istedik.

Isı yalıtımına genel olarak baktığımızda ilk olarak bütün inşaatlarda zorunlu bir uygulama olarak görebiliyoruz. Ancak bu zorunluluğunda dışında sistemin en büyük yapı taşı olduğunu da kabul etmek gerekiyor.

Isı yalıtımının yapılar üzerinde pek çok önemli etkisi var. Bu önemli etkileri kavrayabilmek için öncelikli olarak ne amaçlı yapıldığını ve ne işe yaradığını iyi tespit etmek gerekiyor. Bu sorunun yanıtını bildiğinizde uygulamanın zorunluluktan ziyade bir ihtiyaç olduğunu da zaten anlayacaksınız. Isı yalıtımına sahip olan bir bina ortam sıcaklığı dışında dışarıdaki soğuk havanın da içeriye geçişini engelleyecektir. Dolayısıyla burada bir hava karşımı söz konusu olmaz. Özellikle de kış aylarını düşündüğünüzde ısı yalıtımının size büyük tasarruf sağlayacağını da görebilirsiniz.

Kış aylarında yapıları ısıtmak maddi anlamda bir yük getiriyor. Hele ki yalıtımın olmadığı yapılarda bu maliyetin daha da yüksek olduğunu söylemek gerekir. Üstelik harcanan maliyetle elde edilen ısının birbirini dengelemediğini gördüğünüzde bu daha da can sıkıcı bir durum. Isı yalıtım ev ortamında ki sıcak havanın, ev dışında ki soğuk havadan etkilenerek değişmesine engel olup çok önemli bir rol oynar.

 

Isı yalıtımı yalnız kışın mı önemli?

Isı yalıtımından bahsedildiğinde genelde kış mevsiminin aklınıza geldiğini biliyoruz. Ancak olayı daha da açmak gerekirse yalnız kış mevsimi değil yazın da yalıtımın etkisi büyüktür. Dışarıdaki sıcak hava içeriye giremeyeceğinden dolayı yazın da serin ortam oluşturulmasını sağlar. Tüm bunlardan daha da önemli olarak ise yapıların kullanım ömrünün daha da uzun olmasını amaçlamaktadır.

DEVAMINI OKU

5 (350 x 293)

Isı kaybı = para kaybınızdır.

Isı yalıtımı aslında paranızın yalıtımıdır.

Sadece soğuk illerde değil sıcak illerde de yaz için ısı yalıtımı yapılması gerekir.

Doğru ısı yalıtım projesi

Projelerinizde doğru ısı yalıtım değerlerini sağlıyoruz

Projelerinizde kolay uygulanabilir,

maliyeti uygun, enerji verimliliği yönetmeliğine uygun şekilde ısı yalıtım projelerinizi yapıyoruz.

Doğru ve uygun malzeme

Projelerinizde İlerde yüksek maliyetler ile karşılaşmak istemiyorsanız bizimle çalışın