Yerden Isıtma Hesabı Nasıl Yapılır ?

Yerden Isıtma; Mekanik Tesisat alanın ısıtma tesisatı kısmında kullanılan alternatif bir ısıtma sistemdir. Daha konforlu ve evlerde yer kaplamadığı için özellikle sıcak iklim bölgelerinde sıklıkla kullanılır. Yerden ısıtma sisteminin sağlıklı çalışması ve konforlu bir ısıtma yapması için hesabının doğru ve dikkatli yapılması gerekir.

Firmamız projelerinizde yerden ısıtma ile ilgili taleplerinizde öncelikle ısı kaybı hesapları yapıp sonrasında optimum bir tesisat uygulaması için uygulama projesi çizmektedir.

Yerden ısıtma sistemi çok detaylı planlanması ve projelendirilmesi gereken hassas bir iştir.

Yaptığımız Çalışmalardan Refaranslar
Yerden Isıtma Tesisatı Projeleri İçin Bize Ulaşın
1 (2)

AVANTAJLARI

  • Yerden ısıtma sisteminde, ısınmayı sağlayan borular tamamen şap altından geçerler. Böylece ev içinde görüntüyü bozacak bir durum meydana gelmez.
  • Konforlu bir tercihtir. Özellikle çocuklarınızın çok rahat bir şekilde zeminde yürürken, oynarken soğuktan etkilenmemesi, sıcak bir zemine basmalarından dolayı sağlık açısından konforlu bir ısıtma şeklidir.
3

AVANTAJLARI

  • Radyatörlü sistemler çalışmaya başladığında, ortamın nemini kuruturlar. Ancak yerden ısıtma sisteminde ortamın havası kurumaz.
  • Yerden ısıtma sisteminde boruların zeminden geçtiğini belirtmiştik, bunun bir diğer avantajı evin dekoruna olumsuz etkisi olmamasıdır. Eşyalar yerleştirilirken radyatörün önünü kapatmak gibi bir sorun meydana gelmez.
1 (1)

AVANTAJLARI

  • Ortam, zeminden ısınmaya başladığı için ilk ayakları ısıtır ve böylece daha çabuk ısınma sağlanmış olur. Radyatörlü sistemlerde ise, ısınma radyatör seviyesinden başlar ve yukarı çıkar. Böylece zemin soğuk kalır.
  • Düşük derecede çalıştığı için, büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlar.

YERDEN ISITMA TESİSAT ÇALIŞMALARIMIZ